قلعه ماتسوموتو (Matsumoto Castle)

۵ قلعه زیبا در ژاپن

قلعه های ژاپن ممکن است با مفهوم غربی ارگ باستانی متناسب نباشند، و گرچه کاملا با قلعه های اروپایی متفاوت هستند، اما برای دلایلی مشابه ساخته شده اند. این قلعه ها در طول قرن ۱۵زمانی که ایالت ها جنگ طلب شدند در سرزمین آفتاب تابان به وجود آمدند.

پس از آن، آن ها به عنوان مکان هایی برای حکومت و محلی برای اربابان فئودال و دایمیو ساخته شدند. زمانی ۵۰۰۰ قلعه در ژاپن وجود داشت؛ اما امروز حدود ۱۰۰قلعه وجود دارد، و تنها ۱۲عدد که از دوران فئودال ها جان سالم به در بردند. این بناهای چوبی و سنگی، نگاهی اجمالی و نادر را از گذشته ی فئودالی ژاپن به گردشگران ارائه می دهد.

قلعه هیروزاکی (Hirosaki Castle)

قلعه هیروزاکی (Hirosaki Castle)

هیروزاکی در نوک تپه ای در شمال ژاپن واقع شده است که برای ۵ برج کوچک دروازه ی اصلی، خندق های غنی شده و زمین های گسترده اش مشهور می باشد. این قلعه در سال ۱۶۱۱تکمیل شد، و در سال ۱۶۲۷ ،۵ طبقه ی زیرین ساختمان آتش گرفت و پس از آن برج نگهبانی به عنوان محافظ اولیه بازسازی شد. اطراف زمین ها، دروازه ها و خندق ها توجه ی بیشتری را به خود جلب می کنند، و به گردشگران محیطی آرامش بخش را ارائه می دهند. در آنجا بیش از ۲۵۰۰ درخت گیلاس کاشته شده است، و زمین های بازی در هر بهار میزبان یکی از بزرگترین جشن های شکوفه های گیلاس در ژاپن است.

قلعه هیکونه (Hikone Castle)

قلعه هیکونه (Hikone Castle)

قلعه هیکونه نگرشی واقعی از قلعه های ژاپن را در زمان اوجشان، به گردشگران ارائه می دهد. در آنجا از باغ ها و دروازه ها ی اصلی به اندازه ی ملزومات زندگی محاظت شده است. مجموعه ی هیکونه، شامل بناها و مصالحی است که از قلعه های دیگر کشور جمع آوری شده اند. پس از ۲۰ سال ساخت و ساز، این قلعه در سال ۱۶۲۲ تکمیل شد. این قلعه تا سال ۱۸۶۸ تحت کنترل اربابان فئودال دایمیو دوم باقی ماند. در نزدیکی موزه ی قلعه ی هیکونه، گنجینه ی سلسله ی دوم از جمله زره و آلات موسیقی نمایش داده می شود.

قلعه ماتسو (Matsue Castle)

 

SONY DSC

قلعه ماتسو ، تنها قلعه ی باقی مانده در منطقه ی سان این در ساحل جنوب غربی جزیره ی ژاپن است که قلعه ای منحصر به فردی می باشد زیرا ، اگرچه به سبک دفاعی و برج نگهبانی ساخته شده اما هرگز حملات نظامی را ندیده است. این قلعه در سال ۱۶۱۱ساخته شد و پس از آخرین جنگ بزرگ فئودالی تکمیل گردید. بسیاری از قلعه ها در سال ۱۸۷۵برچیده شدند و تنها عمارت های اصلی و دیوارهای سنگی باقی ماندند. در سال ۱۹۵۰بازسازی قلعه آغاز شد. نام مستعار قلعه ” برج سیاه ” است که منعکس کننده ی رنگ تاثیر گذار چوب آبنوس عمارت ها می باشد. گردشگران می توانند از عمارت ها و زمین ها دیدن کنند و همچنین تورهای قایق سواری در اطراف قلعه وجود دارد.

قلعه ماتسوموتو (Matsumoto Castle)

قلعه ماتسوموتو (Matsumoto Castle)

قلعه ماتسوموتو در منطقه ای کوهستانی در شمال غرب توکیو واقع شده است و بر روی بنایی سنگی که توسط یک خندق بزرگ احاطه شده قرار دارد. این قلعه ی چند طبقه ای در سال ۱۵۹۰ بنا گردید و رنگ سیاه این قلعه باعث پیدایش نام مستعار “قلعه کلاغ ها” شد. عمارت های اصلی یا سیاه چاله های این قلعه ، جز قدیمی ترین ها در ژاپن هستند و مناظر وسیعی از کوه های هیجیری کوگن را نمایش می دهند. این قلعه ی مسطح برای سنگر بندی ساخته شده است. در سرتاسر عمارت ها دسترسی به تیرهای آتشی و پرتاب کردن سنگ به مهاجمان امکان پذیر است.

قلعه هیمجی (Himeji Castle)

قلعه هیمجی (Himeji Castle)

قلعه هیمجی ، چشم گیرترین قلعه ی فئودالی در ژاپن است که در غرب کوبه مرکز ریاست هیوگو قرار دارد. این قلعه معمولا با نام ” قلعه ماهی خوار سفید”  شناخته می شود، زیرا برج سفید قلعه شبیه ماهی خوار سفید در حال پرواز است. این قلعه در سال ۱۶۰۱در محلی از قلعه های قبلی ساخته شد که شامل ۸۳بنای متمرکز در تنشوگون و مجموعه ای از عمارت ها و ساختمان های متصل به هم می باشد. عمارت اصلی بنایی ۶ طبقه است که از هر محلی در شهر هیمجی قابل مشاهده می باشد. این قلعه در چند فیلم برجسته از جمله فیلم ” شما تنها دو بار زندگی می کنید” جیمز باند و “آخرین سامورایی” با بازی تام کروز، نمایش داده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *