12

تصویرمکان های معروف دنیا از زاویه ای دیگر

تغییر دیدگاه می تواند به طور اساسی درک شما را از برخی چیزها و مسائل تغییر دهد.
بسیاری از مردم خود را به انواع کارت پستال های بناهای تاریخی و شگفتی های جهان عادت داده اند. با این حال، اگر شما با زاویه ای مختلف به این آثار نگاه کنید، می توانند عکس های بسیار متفاوتی را برای شما به ارمغان آورند.

تاج محل

 

03

 

03a

 

از پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده‌است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به‌شمار می‌رود.
این بنا به دستور شاه جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانی‌تبارش،بنام ارجمندبانو بیگم مشهور به ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱م در سفری جنگی به‌هنگام وضع حمل فوت کرد بنا شده‌است. خود شاه‌جهان نیز بعدتر در همان‌جا به خاک سپرده شد.

 

اهرام مصر

 

01

 

01a

 

مجموعه اهرام جیزه نام مجموعه اهرام تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی واقع شده‌است. هرم بزرگ جیزه یکی از اهرام در مجموعه اهرام جیزه و تنها بازمانده عجایب هفتگانه جهان به شمار می‌آید.قدمت اهرام جیزه به دودمان چهارم مصر می‌رسد که نام‌های آنها عبارتند از خوفو، خَفرِع و مَنقُرع. که خوفو بزرگترین‌شان و یکی از عجایب هفتگانه است.

 

سنتورینی

 

10

 

10a

 

جزیره سنتورینی (Santorini) که با نام “ترا(Thera)” نیز شناخته می شود در۲۰۰ کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد. جمعیت این جزیره کمتر از ۱۵۰۰۰ نفر می باشد و به خاطر محلی که جزیره واقع شده و رنگ خانه های آن معروف شده است.

استون هنج

 

02

 

02a

 

استون‌هنج (Stonehenge) یادمانی پیشاتاریخی است که در کشور انگلستان و در شهرستان ویلتشایر که در ۳٫۲ کیلومتری غرب آمسبوری و ۱۳ کیومتری سالزبری قرار دارد. این اثر باقی‌مانده از دوران عصر برنز و دوران نوسنگی است و براساس تاریخ‌گذاری رادیوکربن ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ قبل از میلاد قدمت آن تخمین زده شده است.

 

آبشار نیاگارا

 

06

 

06a

 

آبشارهای نیاگارا (Niagara Falls) به مجموعه سه آبشار گفته می‌شود که در مرز آمریکا و کانادا در استان انتاریو از قلمروی کانادا و در ایالت نیویورک از قلمرو آمریکا جای دارد. این آبشارها در قسمت جنوبی گلوگاه رود نیاگارا قرار دارد. این آبشار روی رود نیاگارا جای دارد و آب دریاچه ایری را زهکشی می‌کند و به دریاچه انتاریو می‌ریزد. این سه آبشار روی هم رفته بالاترین سرعت جریان در میان تمام آبشارهای جهان را دارند. بلندی آبشار بیش از ۵۰ متر (۱۶۵ پا) است.

دروازه براندنبورگ

04

 

 

دروازه براندنبورگ ( Brandenburger Tor) یکی از بناهای تاریخی مهم آلمان در برلین است و امروزه به عنوان سمبل اتحاد این کشور به حساب می‌آید؛ هرچند در دوران جنگ سرد نماد جدایی آلمان شرقی و غربی بود.
دروازه براندنبورگ در کنار میدان پاریسر پلاتس واقع شده است.

 

آکروپلیس آتن

 

07

 

07a

 

آکروپولیس (Acropolis؛ به یونانی قدیم: بلندشهر یا دژشهر). در شمال شرقی پارتنون در آتن، پایتخت یونان و در مرتفع‌ترین نقطه دشت قرار دارد. مجموعه تاریخی آکروپولیس برای مردم یونان یک نماد ملی است بر همین اساس هر شهر یونان باستان دارای آکروپولیس معادل دژ یا قلعه مستحکم بوده‌است. این مجموعه با دقت و ظرافت بسیار دقیق هندسی و ریاضی ساخته شده‌است.

 

کوه راشمور

 

08

 

08a

 

یادبود ملی کوه راش‌مُر (Mount Rushmor) یک پارک و یادبود ملی در ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده آمریکا است. روی کوهی ، چهره چهار تن از مشهورترین رئیسان جمهور آمریکا در مقیاس بزرگ کنده کاری شده است. از راست به چپ: آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن هستند.
این یادبود که در سال ۱۹۲۵ میلادی تأسیس گردید، بر روی زمین‌های سرخ‌پوستان قبیله لاکوتا قرار دارد.

شهر ممنوعه

 

09

 

09a

 

شهر ممنوعه شهری قدیمی در منطقه پکن، پایتخت کشور چین است و یکی از مهمترین دیدنی‌های تاریخی این کشور بشمار می‌آید.
شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ترین و کامل‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان بشمار می‌رود.

 

کلیسای ساگرادا فامیلیا

 

05

 

05a

 

ساگرادا فامیلیا (واژه لاتین به معنی خانواده مقدس) کلیسایی در شهر بارسلون است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود. این کلیسای کاتولیک از سال ۱۸۸۲ میلادی در حال ساخت بوده و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۶ ساخت آن تمام نخواهد شد. این کلیسا را آنتونیو گائودی (۱۸۲۸-۱۹۲۶) معمار مشهور اسپانیایی طراحی کرد که ۱۵ سال آخر عمرش را صرف تکمیل این کلیسا نمود.

 

پارک مرکزی نیویورک

 

11

 

11a

 

پارک مرکزی نیویورک نام پارک بزرگ و معروفی است که در مرکز منهتن و در میان مراکز تجاری شهر نیویورک قرار دارد. پارک مرکزی نیویورک، نخستین پارک مدرن در تاریخ ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود که در سال ۱۸۵۷ میلادی توسط فردریک لاو المستد و همکار انگلیسی اش کالورت واکس طراحی و افتتاح شد.

 

قوس دی تریومف

 

12

 

 

12a

 

قوس دی تریومف یکی از معروفترین مقبره ها در پاریس است. این بنا در مرکز پِلیس چارلز دی گول در انتهای غربی چمپس قرار دارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *