بزرگترین ساخته ها

بزرگترین ساخته ها

تا حالا به این فکر کردین بزرگترین ساخته ها که بشر یا طبیعت تا امروز اونا رو ایجاد کرده چه چیزایی میتونن باشن؟

تو این پست میخوایم ۱۰ تا از بزرگترین دست سازهای بشر و طبیعت رو به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.


 

 

قسمتی از این پست در مورد دست سازهای بشر هستش، سازه هایی که اوج قدرت بشریت رو نشون میده. قسمت دیگه ی این پست مربوط  به عظیم ترین قسمت های زمین میشه که انسان اونها رو فتح کرده 😀

انسان همیشه به دنبال رشد و پیشرفت بوده و این موضوع باعث به وجود اومدن نیازهایی شده که آدم رو مجبور به استفاده از خلاقیت و تفکر خودش کرده. این نیازها بعضا ضروری و در بعضی مواقع غیرضروری و جنبه نمایش قدرت انسان در به تسخیر در آوردن هر اون چیزی که میخواد، بودن. این موضوع در لحظه اول انسان رو به این فکر میندازه که قدرت علم چقدر میتونه زیاد باشه و علم چقدر توانایی پر کردن خلاءهایی که سالیان دراز در ذهن بشریت بوده و اونو مجبور به پر کردن با خرافات و مسائلی که هیچ پشتوانه ی منطقی ندارن کرده  رو داره. مسائلی که شاید تا چند قرن پیش میتونسته به عنوان یه اصل غیر قابل انکار در بین مردم  بوده باشه ولی نه تنها به اون مسائل میخندیم بلکه با استدلال ردشون میکنیم…

 

شماره ۱۰: باغ وحش

بزرگترین ساخته ها

این مجموعه ۱۳۰ هکتاری شامل ۱۷ هزار حیوان با بیش از ۹۶۰ گونه در شمال آمریکاست که بیش از ۱٫۵ میلیون بازدید کننده در سال دارد.

 

شماره ۹: نمایشگر

بزرگترین ساخته ها

Arena Corinthians در برزیل یک ساختمال بزرگ است. این صفحه نمایش با ارتفاع ۲۰ متر و عرض ۱۷۰ متر از ۳۴ هزار ال ای دی تشکیل شده است.

 

شماره ۸: اتاق خلاء

بزرگترین ساخته ها

این اتاق بزرگ برای شبیه سازی شرایط خارج از جو زمین درست شده است. در این اتاق که برای تست شرایط واقعی زندگی در خارج از زمین درست شده است، آزمایشهای زیست محیطی قابل انجام است.

 

شماره ۷: سازه مستقل

بزرگترین ساخته ها

این سازه که ۱٫۸ میلیون متر مربع مساحت دارد یکی از بزرگترین سازه های موجود در سطح زمین میباشد. ۳ سال زمان برای ساخت این مجموعه که در چین قرار دارد، زمان برده است.

 

شماره ۶: دشت نمک

بزرگترین ساخته ها

این دشت که در بولیوی قرار دارد بیش از ۱۰ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد!

 

شماره ۵: استخر روباز

بزرگترین ساخته ها

این استخر ۹۰۰ متری شامل ۶۶ میلیون گالن آب هستش. از دستگهای فوق پیشرفته ای برای تصفیه آب این استخر استفاده میشه که به طرز عجیب و حیرت آوری با محیط زیست سازگار هستن.

 

شماره ۴: آبشار

بزرگترین ساخته ها

آبشار اینگا بلندتری آبشار دنیاست که ۴ کیلومتر عرض دارد.

 

شماره ۳: نیروگاه تولید برق

بزرگترین ساخته ها

این نیروگاه که هزینه ۲۳ میلیارد دلاری برای ساختش صرف شده تو چین قرار داره. این سد با عرض ۲٫۴ کیلومتر و ۱۸۰ متر ارتفاع قادر به تولید برق به اندازه ۱۸ نیروگاه هسته ای یا ۲۲۵۰۰ مگاوات میباشد.

شماره ۲: غار

بزرگترین ساخته ها

این غار که در ویتنام هستش داری ۵ کیلومتر طول و بعضا تا ۳۰۰ متر ارتفاع دارد.

 

شماره ۱: هواپیمای غول آسا

بزرگترین ساخته ها

چیزی که شما میبینین یک هواپیمای اوکراینی هستش که ماموریتش حمل شاتل فضاییه. همچنین این هواپیما میتونه صدها تن بار رو حمل کنه. این ارابه عجیب و غریب شامل ۳۲ چرخ با وزن تقریبی ۵۶۰ تن هستش که موقع بلند شدن از زمین تا ۶۴۰ تن هم میتونه زیاد بشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *